Runtalya’da Tohumlar için Yürümek, Koşmak İster misiniz?

3 Mart 2013′te, Antalya’da gerçekleştirilecek olan Runtalya Maratonu’nda yürüyerek veya koşarak Buğday Derneği’nin Tohum Takas Ağı’nı desteklemek isteyenler için erken (indirimli) kayıt süresi 31 Aralık’ta sona eriyor.

Runtalya’da Tohumlar için YürümekKoşmak İster misiniz
Bu toprakların bize sunduğu en büyük zenginliklerden olan yerli tohumlarımızı korumak için başlattığımız Tohum Takas Ağı Kampanyası öğrenerek, büyüyerek, güçlenerek devam ediyor.

Tohum Takas Ağı’yla birlikte Anadolu’nun dört bir köşesinden küçük çiftçiler, üreticiler ve ekolojik yerleşkeler yerli tohumlarımızı takas edip üreterek geçmişimize sahip çıkıyor, bugünümüze ışık oluyor, yarınımıza umut oluyor.

Geçtiğimiz sene başlattığımız projemizle 40′ye yakın çiftlikte yerel tohum üretimini destekledik, onlarca tohum takasına vesile olduk. Bu sene de ilk aşamada 7 Yerel Tohum Üretim Merkezi ve 50′ye yakın yerel tohumla üretim yapan küçük çiftçiyle birlikte, yeni ve sürdürülebilir bir Tohum Takas Ağı’nın temellerini atıyoruz.

Kampanya kapsamında yerel tohumlarımızla doğa dostu tarım konusunda eğitimleri arttırarak devam ettirecek, oluşturacağımız tohum takası veri tabanıyla sürdürülebilir bir model oluşturacağız.

Ve bu sene de Tohum Takas Ağı’nı siz değerli dostlarımızın bağışlarıyla ve Adım Adım koşucularının destekleriyle yürütüyoruz.

Avrasya Maratonu’nda Tohum Takas Ağı için koşan Adım Adımcı’ların topladığı bağışlar kampanyamıza can suyunu verdi. Zira bildiğiniz gibi Tohum Takas Ağı, siz değerli dostlarımızın bağışlarıyla yürüttüğümüz bir kampanya.

Şimdi sıra Runtalya Maratonu’nda. 3 Mart 2013′te Antalya’da koşulacak olan Runtalya’da siz de Adım Adım’la Buğday için koşarak bağış toplayabilir, yerel tohumlarımız için can suyu olabilirsiniz. Profesyonel bir koşucu olmanıza kesinlikle gerek yok, Adım Adımcıların çok yerinde, çok doğru biçimde söylediği gibi, “Her şey bir adımla başlar”.

Siz de tohumlarımız için Runtalya Maratonu’nda koşmak, spor yaparken tohumlarımıza can suyu vermek isterseniz, Runtalya için erken kayıtlar 31 Aralık’ta sona eriyor.

Runtalya’da Buğday ve Tohum Takas Ağı için Adım Adım’la koşmak isterseniz, aradığınız cevapların tamamına http://www.adimadim.org/contact-us/sikca-sorulan-sorular/ adresinden ulaşabilirsiniz. Cevabını bulamadığınız sorular için de bugday@adimadim.com adresine bir mail atarak gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Tohum Takas Ağı’yla ilgili bilgilere Yaşasın Tohumlar web sitemizden ulaşabilir, Buğday’dan son haberler için de Buğday’ın web sitesine bakabilirsiniz.

Buğday ailesinden de Runtalya için hazırlıklara şimdiden başlamış olanlar var, gelin Runtalya’da beraber koşalım!

Kaynak: Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s