Sürdürülebilirlik Ödülü Başvuruları Başladı

‘Kentsel Kalite için Diyalog’ sloganı ile yola çıkan ArkiPARC; 10-11 Nisan 2013 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Dördüncü kez düzenlenecek etkinlik aynı zamanda bir Gayrimenkul Fuarı olarak 2013’te de sektörün devlerini bir araya getirecek.

Etkinlik kapsamında düzenlenen ArkiPARC Ödülleri ile fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumların onurlandırılması amaçlanıyor. Bu kapsamda verilen Gayrimenkul Ödülleri’nin yanı sıra iki yeni ödül ArkiPARC Ödülleri kapsamında sahiplerini bulacak.

Bunlardan biri olan Sürdürülebilirlik Ödülü‘nün temel amacı; çevre ile ilgili sorumlulukları göz önünde bulunduran, nitelikli kentlerin üretilmesi için kente yapılan yatırım ve hizmetlere sürdürülebilirlik çerçevesinde katkıda bulunan kişilere, kurumlara, projelere ve ürünlere teşvik sağlanması.

İKİ ANA KATEGORİ
Sürdürülebilirlik Ödülü, çevre sorunlarına farkındalık yaratan ya da yenilikçi stratejileri ve çözümleri hayata geçirmek adına sürdürülebilirliğe önemli katkısı olan ve fiziksel çevre ile ilişkisi sağlanmış yatırım, hizmet veya ürünün kendisine ya da bunları hayata geçiren kişi veya kurumlara verilebilecek.

Ödül, ‘taze fikir’ ve ‘kişi/ürün/hizmet/gayrimenkul/kurum/tamamlanmış proje’ olarak iki ana kategoride verilecek.

Ödüle başvuru yapan ya da aday gösterilenlerin sürdürülebilirlik çerçevesinde kente ve kentliye nitelikli katkı sağlamış olması beklenmekte. Ödül jürisi, farklı uzmanlık alanlarında sürdürülebilirlik konusuna katkı sağlayan aşağıdaki isimlerden oluşuyor:

Selçuk Avcı, Avcı Mimarlık Yöneticisi
Murat Bayram, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Enerji Verimliliği Dairesi Başkan Vekili
Duygu Erten, Turkeco Başkan Yardımcısı
Tobias Levey, Bio City Development Company İcra Kurulu Başkanı
Firuz Soyuer, DTZ Pamir&Soyuer Genel Müdürü
Berna Erbilek, Kortek Endüstriyel Ürünler Pazarlama Müdürü
Erdinç Varlıbaş, Varyap Yapı Genel Müdürü

SON BAŞVURU TARİHİ 31 OCAK

Sürdürülebilirlik Ödülü, 10 – 11 Nisan 2013 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde dördüncü kez düzenlenecek ArkiPARC 2013 Gayrimenkul Fuarı kapsamında düzenlenecek bir törenle sahiplerini bulacak.

ArkiPARC 2013’ün teması “Cumhuriyetin 100’üncü Yılına 10 Kala Gayrimenkul” olarak belirlendi. Etkinlik programının oluşturulmasında kamu, gayrimenkul ve mimarlık sektörlerinin önde gelen kurum ve kişileri ile iş birliği yapılıyor.

Etkinlik kapsamında ArkiPARC Ödülleri kapsamında verilecek; Gayrimenkul Ödülü, Belediye Ödülü ve Sürdürülebilirik Ödülü ile fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumlar onurlandırılması amaçlanıyor.

ArkiPARC 2013 dahilinde düzenlenecek paneller ve sergiler ile sektörün yenilikçi potansiyelinin harekete geçirilmesi, yeni fikrilerin sektöre ve kamuya sunulması ve etkinliğin kentsel kaliteyi ilgilendiren tüm alanları kapsaması planlanıyor.

Türkiye’nin gayrimenkul politikalarının masaya yatırılacağı ArkiPARC 2013’te yerel yönetimler ise yürütmekte oldukları projeleri sunarak özel sektör ile potansiyel iş birliklerini değerlendirecek ve kentsel kalitenin sürdürülmesi konusundaki deneyimlerini aktaracaklar.

Kaynak: http://www.arkiparc.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s