Renault En Büyük Çatı Üstü Güneş Enerjisi Tesisini Kuruyor

Renault, bu hafta otomotiv sektöründe dünyanın en büyük sistemini oluşturan 400 000 metrekare (63 futbol sahasına eşdeğer) güneş panelini tesisini hizmete alıyor. Bu paneller ISO 14 001 sertifikasına sahip Douai, Maubeuge, Flins, Batilly, Sandouville fabrikaları ve Cléon’da altı kapalı alan arasında dağılıyor.

Güneş panelleri döşenen bu alanlar 59 MW toplam gücünde, yılda 52 600 MWh, yani 15 000 nüfuslu bir şehrin yıllık elektrik tüketimine eşdeğer elektrik üretimi sağlıyor. Ortalama olarak, güneş paneli santralleri 1 MW güç sergiliyorlar.

Bu güneş paneli sistemleri elektrik enerjisi üretimi için salınan CO2 miktarının yılda 2200 ton azaltılmasını sağlıyor. Bu da ortalama 100 g  CO2 / km yayan termik bir araç için 550 dünya turu veya her biri yılda 15 000 km yol yapan yaklaşık 1500 araçlık bir filonun emisyon değerine karşı geliyor.

Renault’nun güneş paneli sistemi, grubun yenilenebilen enerjiler alanındaki bilgi birikimini gösteriyor. Buna göre, Renault finans dışı derecelendirme kuruluşları tarafından çevre yönetiminde ve özellikle karbon stratejisi bakımından uzun yıllardan beri en çevreci kuruluşlar arasında değerlendiriliyor. 2011 yılında, SAM, Carbon Disclosure Project ve Oekom Research değerlendirmesine göre Renault en baştaki grup içinde yer alıyordu.

Bu girişim, aynı zamanda kötü hava şartları durumunda hasar risklerini sınırlandırarak yeni araçları satış şebekesine dağıtımlarından önce korumak için yenilikçi bir çözüm oluşturuyor. Güneş panelleri özellikle doluya mukavemetli üretildi.

Kaynak: enerjienstitusu.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s