1.Yeşil Bina, Yeşil Mahalle ve Sürdürülebilir Kentsel Yaşam Konferansı 16 Ekim 2012

Kadıköy Belediyesi, Ekolojiye Duyarlı Sürdürülebilir Yerleşke Kriterlerini belirlemek için 1.Yeşil Bina, Yeşil Mahalle ve Sürdürülebilir Kentsel Yaşam Konferansı düzenliyor.

Kadıköy’de Kentsel Dönüşüm Projesi’nin  başladığı Fikirtepe  gibi  kentsel  yenileme bölgeleri başta olmak üzere, deprem riski altındaki bölgelerin yeniden planlanmasında, yeşil bina ve yeşil mahalle oluşumu için gerekli kriterlerin belirlenmesi amacıyla düzenlenen konferans, inşaat sektörünün tüm taraflarını bir araya getirecek.

Kadıköy Belediyesi’nin ev sahipliğinde,  düzenleyeceği konferans, Kadıköy Belediyesi İmar Müdürü Erol Özyurt’un konuşmasıyla başlayacak.

Konferansta,  Dr. Duygu  Erten’in  “Sürdürülebilir Yeşil Yerleşkeler Yol Haritası”  konulu sunumunun yanı sıra, “Yeşil Bina Tasarımları,  Kentsel Dönüşüm Alanlarında Müteahhitlerin Sorumlulukları,  Sürdürülebilir Yerleşkeler için Bina Enerji Verimliliği, Akıllı Yeşil Binalar, Yeşil Binalar ve Örnek Uygulamalar,    Binalarda  Su  Verimliliği ve Gri Su Geri Kazanımı, Şehir Yapı Atıklarının Geri Dönüşümü ve Yeniden Kazanılması, Bina Yalıtımının Önemi,  Yeni Nesil Yanmaz Isı Yalıtım Plağı ve Yeşil Yapılar için Çevre Etiketleri ile Yeşil Çatılar ve Yeşil Ürün Yaklaşımları” konuları, uzmanları tarafından katılımcılarla paylaşılacak.

Konferansta  ayrıca,  yeşil bina sertifikaları  LEED  ve  BREAM   ile,    Kadıköy’ün  yerel   yapılaşma koşulları dikkate alınarak hazırlanan  “Yeşil Bina Tasarımı ve İnşaat Kriterleri  Versiyon I Kılavuz Çalışması” da tanıtılacak. Yerel inşaat sektörü temsilcileri müteahhitler, proje ekipleri,  ilgili dernek ve meslek odalarının davet edildiği konferansta uzmanlar, yeşil bina uygulamaları konularında görüşlerini dile getirecek.

TARİH: 16 EKİM 2012 SALI
SAAT: 09.00-16.30
YER: Kadıköy Belediyesi Meclis Binası Konferans Salonu KOZYATAĞI (KOZZY YANI)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s