İnovasyon Türkiye Fuarı 1-4 Kasım 2012

Türkiye’nin İlk ve Tek İnovasyon Fuarı:

İNOVASYON TÜRKİYE 2012 FUARI

Tüm sektörlerden en yeni, en ileri, Türkiye’de ilk defa sergilenecek yüzlerce projeyi bir araya getirecek İNOVASYON TÜRKİYE 2012 FUARI, 01-04 Kasım 2012 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI, TÜBİTAK ve KALKINMA AJANSLARI’nın desteklediği projeler ve TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ’nün patent verdiği en son ürünlerin sergileneceği İNOVASYON TURKİYE 2012 FUARI, bir ilk olmanın yanı sıra, henüz açılmadan sanayicilerin, işadamlarının, girişimcilerin ve medyanın yakından takip ettiği bir organizasyon haline geldi.

İnovasyon ve yeni projeler, icatlar, buluşlar fuarları dünyanın çeşitli ülkelerinde uzun yılardır düzenlenmektedir. Emsallerinin en eskisi olan IENA, 1948 yılından bugüne hiç kesintisiz tam 64 yıldır, Almanya’nın Nüremberg kentinde yapılmaktadır. Bugün gündelik hayatımızın önemli birer parçası haline gelmiş olan tuşlu telefon, tekerlekli valiz gibi çeşitli buluş ve icatlar, dünya prömiyerine IENA’ da çıkmışlardır.

Aynı şekilde İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen GENEVA INVENTIONS 2011, 8 ülkeden 14 üniversite ile birlikte endüstriyel ve ticari şirketler, araştırmacılar, çeşitli kurum ve kuruluşlar, dernekler, özel ve resmi enstitüler ile toplamda 45 ülkeden 765 proje ile 59. kez ziyaretçilerine kapılarını açmıştır.

Türkiye’de bu farkın kapatılması amacına hizmet edecek olan İNOVASYON TÜRKİYE 2012, gerçek bir ilk olacaktır.

İNOVASYON TÜRKİYE FUARI, öncelikle Türkiye’de, firma ve kuruluşların kendi ar-ge merkezlerinde veya teknopark, tekmer gibi teknoloji merkezlerinde, büyük emeklerle araştırılmış, geliştirilmiş en ileri ve en yenilikçi projelerinin, ulusal ve uluslararası tanıtımını yapmak ve girişimci kurum, kuruluş ve işadamları ile işbirliği ortamı sağlayarak hızla üretim safhasına geçirilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenecektir. İnovasyon kültürü ve patent bilincinin yaygınlaştırılmasına hizmet etmesi fuarın diğer bir hedefidir.

4 gün boyunca bir araya gelecek olan girişimciler, yatırımcılar, danışmanlar, uzmanlar, sektör temsilcileri, işadamları ve akademisyenler ile öğrenciler; deneyimlerini paylaşacak, çözüm ortağı bulacak, üretime hazır hale gelmiş projelerine yatırımcı bulacak ve böylece Türkiye’nin teknoloji ihraç eden bir ülke olmasına hizmet edeceği gibi Türkiye’nin sürdürülebilir kalkınma ihtiyacına cevap arayacaktır.

İNOVASYON TÜRKİYE FUARI,

Öncelikle Türkiye’de, firma ve kuruluşların kendi ar-ge merkezlerinde veya Teknopark, Tekmer gibi teknoloji merkezlerinde, büyük emeklerle araştırılmış, geliştirilmiş en ileri ve en yenilikçi projelerinin, ulusal ve uluslararası tanıtımını yapmak ve girişimci kurum, kuruluş ve işadamları ile işbirliği ortamı sağlayarak hızla üretim safhasına geçirilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenecektir.

İNOVASYON TÜRKİYE FUARI, Türkiye’nin tüm firma ve kuruluşlarının sonuçlandırılmış en yenilikçi projelerini, Türkiye’nin gelişen ve teknoloji üreten yüzünü tüm dünyaya gösterecektir.

Türkiye’de ilk defa yapılacak olan “ İNOVASYON TÜRKİYE FUARI ”, 01-04 Kasım 2012 İstanbul Fuar Merkezi, 9 – 10 ve 11. salonlarda düzenlenecektir.

İNOVASYON TÜRKİYE,

 •  En ileri ve en yenilikçi projelerin, ulusal ve uluslararası tanıtımını yapmak,
 •  Girişimci kurum, kuruluş ve işadamları ile işbirliği ortamı sağlamak,
 •  Projelerin hızla üretim safhasına geçirilmesine katkıda bulunmak,
 •  İnovasyon kültürü ve patent bilincinin yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla düzenlenecektir.

İNOVASYON TÜRKİYE,

Türkiye’nin bilim, teknoloji ve sanayide fark oluşturma yeteneğinin geliştirilmesine katkıda bulunacaktır. Bölgesel ve küresel rolü itibariyle Türkiye’nin teknoloji ihraç eden bir ülke haline gelmesine hizmet edecektir.

Katılımcı Profili

 • Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı tarafından desteklenen proje sahibi KOBİ’ler ve projeleri,
 • TÜBİTAK tarafından desteklenen projeler ve faaliyetler,
 • Kalkınma Bakanlığı ve Kalkınma Ajansları ile ajanslar tarafından kendi bölgelerinde desteklenen proje sahibi KOBİ’ler ve projeleri,
 • KOSGEB destekli projeler ve faaliyetler,
 • Türk Patent Enstitüsü ile Enstitü’nün havuzundan seçilmiş projeler,
 • Türk Standartları Enstitüsü,
 •  Türkiye’de bulunan Teknoparklar, Teknokentler ve Teknoloji Geliştirme Merkezleri,
 •  Buluşu, yeniliği olan kişiler, şirketler ve oluşumlar,
 •  Patent ve Marka Danışmanları,
 • Kalkınma Ajansı, KOSGEB, TÜBİTAK, Avrupa Birliği gibi kurum ve kuruluşların çeşitli faaliyetleri ile ilgili KOBİ ve girişimcilere yönelik danışmanlık şirketlerinden oluşturmaktadır.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s