14.TÜRKİYE KUŞ KONFERANSI 19-20-21 EKİM 2012, ERZURUM

14. Türkiye Kuş Konferansı Duyurusu

14. Türkiye Kuş Konferansı, “ Kuş Gözlemciliği ve Kuş Koruma” ana teması ile 19 – 21 Ekim tarihleri arasında Erzurum Merkezde, Erzurum Turizm Elçileri Derneği, Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası ile Doğa Derneği işbirliğiyle düzenleniyor.

Dünyada her sekiz kuş türünden birinin nesli tehlike altında bulunuyor. Bu tükenişe önce kuş gözlemcileri şahit oluyor, bunu yapılan sistematik izleme çalışmaları sonucunda elde edilen sayılarla ortaya koyuyor. Bu süreci geri döndürmek için kuş gözlemcileri, kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve üniversiteler ile beraber koruma çalışmaları gerçekleştiriyor. İşte bu çalışmaların paylaşılması, karşılıklı bilgi aktarımları ile geliştirilmesi ve kuş gözlemcilerin koruma çalışmalarına daha fazla katkı sağlayabilmesi için 14. Türkiye Kuş Konferansı bu yılki ana teması olan “Kuş Gözlemciliği ve Kuş Koruma”, envanter ve izleme, koruma çalışmaları ile eğitim ve farkındalık alt başlıkları altında ele alınıyor.

     Her yıl olduğu gibi konferansa kuş gözlemcileri ve doğa severler başta olmak üzere konuyla ilgili sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları ve üniversitelerden katılımcıları aramızda görmeyi arzu ediyoruz.
Konferansa katılım: Konferansa katılım için; 30 Eylül 2012, konuşmacı olarak katılmak için ise 21 Eylül 2012 tarihine kadar başvuru formunun kuskonferansi@dogadernegi.org adresine gönderilmesi gerekiyor.
Detaylı bilgi ve iletişim
Erzurum Turizm Elçileri Derneği
Mikal Topdaş
Tel: 0536 319 96 83
Doğa Derneği
Evrim Tabur
Tel: 0536 890 78 17
kuskonferansi@dogadernegi.org
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s